Porady praktyczne

Zalecane ustawienie zacinacza względem wędki.

Zalecane ustawienie zacinacza względem wędki.

Przy takim ustawieniu zacinacza względem wędki będziemy wędkować w zakresie czułości 15 - 18 gram. Daje to praktycznie czułość przy której do zacięcia doprowadza już rybka wielkości kilkunastu centymetrów. Przy stosowaniu ustawień o większych czułościach i często zmieniajacych sie warunkach zewnetrznych, wiatr, fala, lekkie prądy może podnosić wahadełko do pozycji tuż przed punktem krytycznym lub nawet doprowadzić do samoczynnego zacięcia. Do wędkowania mozna używać zarówno żyłki jak i plecionki. Plecionka ze względu na brak sprężystości daje większe przeciążenie w pyszczku ryby ale tłumi odgłos trzaśnięcia. Przy zastosowaniu żyłki wędkowanie staje się bardziej widowiskowe. Najkorzystniej stosować jest żyłkę o grubości 0,16 - 0,25 cm. Do wędkowania na zwykłych podpórkach chcąc zastosować zacinacz wystarczy trzecia zwykła podpórka. Można go również zastosować do każdej innej posiadanej podpórki typu ROD POD, warunek - dorobienie uchwytu umożliwiającego ustawienie tak jak pokazano przy zwykłych podpórkach.

 

Metoda wędkowania z zastosowaniem sygnalizatora z zacinaczem jest całkowicie nową metodą wędkowania gruntowego nie dająca się porównać do żadnej innej metody dotychczas stosowanej. Dlatego dla wielu wędkarzy pierwszy kontakt z nią jest najogólniej powściągliwy i nieufny. A przecież nie ma w niej żadnej filozofii Minuta dobrego ustawiania i już mamy 50% sukcesu. Sygnalizator z zacinaczem daje wędkarzowi duże możliwości i w dobrych rękach sprawdzi się zawsze.

 

Na zakończenie przytoczę jedną typową opinię wędkarza po pierwszym kontakcie z zacinaczem:
 "Na początku podchodziłem z lekkim przymróżeniem oka do samozacinacza ale na łowisku okazał się mega, super sprzętem dla wygodnych. Towar pierwsza klasa, naprawdę działa."

DLA TYCH WSZYSTKICH KTÓRZY ZDECYDUJĄ SIĘ NA ZASTOSOWANIE TEJ WĘDKARSKIEJ STRZELBY ŻYCZYMY WIELU UDANYCH TRAFIEŃ.